Connect with us

Аналітика та новини

Зустріч Зеленського з головами фракцій: про що домовились

Без рубрики

Зустріч Зеленського з головами фракцій: про що домовились

Президент України Володимир Зеленський і лідери фракцій Верховної Ради попередньо домовилися про проведення дострокових парламентських виборів 21 липня 2019 року. Відповідний указ президента, швидше за все, з’явиться 22 травня.

Коротко про результати розмови Зеленського з головами фракцій:

  • Домовилися провести дострокові парламентські вибори 21 липня 2019 року;
  • Обговорили зміни до виборчого законодавства про скасування мажоритарної складової,
  • Зеленський запропонував зниження прохідного бар’єру на виборах народних депутатів до 3% (зараз – 5%).
  • Вели дискусії щодо запропонованої правки від фракцій – це уточнення норм про імперативний мандат (тобто законодавчо закріплену можливість дострокового відкликання депутатів, що не виправдали довіри виборців).

«Консультації пройшли. Орієнтовно вибори на 21 липня. Але ми повинні змінити виборче законодавство», – сказав після засідання лідер Радикальної партії Олег Ляшко та додав, що його партія піде на вибори.

Зеленський скерує голові парламенту листа для проведення позачергового засідання Ради для зміни виборчого законодавства, додав нардеп. Позачергове засідання може відбутися протягом наступних 3 днів. В цей час нардепи можуть схвалити зміни до виборчого законодавства.

Заява «Блоку Петра Порошенка»

«З погляду нашої фракції і партії БПП, є два аспекти в цьому всьому. Перше – це політичний аспект. Я хотів би підтвердити, що БПП готовий до дострокових парламентських виборів і обов’язково братиме в них участь. Щодо юридичного аспекту, є порушення Конституції», – заявив голова фракції БПП Артур Герасимов.

Заява «Народного фронту»

Партія «Народний фронт» має намір брати участь у позачергових виборах до Ради, заявив лідер парламентської фракції Максим Бурбак.

Що стосується участі нашої партії у виборах, хотів би ще раз підтвердити – ми їх не боїмося, готові і про це не раз заявляли,
– сказав Бурбак.

Він додав, що також вважає розпуск Ради політичним рішенням, адже не вбачає для цього конституційних підстав.

Позиція «Відродження»

Співголова партії «Відродження» Віталій Хомутиннік заявив, що Зеленський запропонував змінами до виборчого законодавства скасувати мажоритарну складову і знизити прохідний бар’єр до 3% на виборах народних депутатів.

За словами Хомутинніка, з ініціативи фракцій обговорювали також уточнення норм про імперативний мандат.

Позиція «Самопомочі»

«Досягнуті сьогодні домовленості – це те, про що ми як політична сила «Самопоміч» пропонували протягом останніх декількох років. Це повне перезавантаження парламентської влади в Україні. Дострокові вибори, які ми підтримуємо», – заявив голова фракції «Самопомочі» Олег Березюк.

Але, більше того, президент пропонує парламенту і дає шанс виправити те, чого ще не зробив парламент. А це – руйнація феодальної злочинної мажоритарки або прикормлених округів,
– додав Березюк.

Він додав, що ще є питання імперативного мандату: «що якщо раптом тушки захочуть тоннами переходити з однієї фракції в іншу, їм треба це заборонити. Але це вже викликало дискусію. Тому що тушки є завжди вигідними для тих, хто маніпулює, користується владою у власних інтересах».

Позиція «Батьківщини»

Рада не зможе ухвалювати рішення після указу президента про дострокове припинення її повноважень, заявила лідерка фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

«З моменту видання указу, згідно з 85-ю і 90-ю статтями Конституції, парламент не може приймати закони, інші рішення, а може тільки піти на вибори», – сказала Тимошенко.

При цьому Тимошенко переконана, що рішення Зеленського про розпуск Ради було законним.

 

Читать
Читай ще...
Коментувати

Підписуйся

Loading...

Свіже

Популярне

To Top