Connect with us

Зустріч Путіна і Зеленського: Путін висловив бажання особисто зустрітись і Зеленським

Без рубрики

Зустріч Путіна і Зеленського: Путін висловив бажання особисто зустрітись і Зеленським

Російський президент може обговорити з главою української держави питання транзиту газу через територію України і чекає інавгурації. Київ сподівається на підтримку західних партнерів, в першу чергу Німеччини та Сполучених Штатів.

Президент Росії Володимир Путін очікує особистих переговорів з обраним лідером України Володимиром Зеленським у питанні продовження транзиту газу по українській газотранспортній системі.

«Переговори з РФ відбуваються дуже мляво — якщо сказати точно, то зовсім не відбуваються. РФ офіційно повідомила, що буде готова говорити, тільки коли новий президент офіційно вступить в повноваження, тоді відбудеться розмова Зеленського і Путіна», — повідомив голова правління НАК «Нафтогаз Україна «Андрій Коболєв, передає» Укрінформ «.

За його словами, переговори поновляться вже в червні. При цьому важливою буде позиція Німеччини і Сполучених Штатів.

«Критичною для цих переговорів буде позиція Німеччини, яка має безпосередній вплив на запуск «Північного потоку» і може вимагати від Росії підписання нової угоди з Україною. Критично важливою буде позиція США щодо санкцій — будуть вони чи не будуть. А недавно був зареєстрований законопроект, метою якого є  введення санкцій, які вплинуть на будівництво «Північного потоку-2», — підкреслив Коболєв.

Глава «Нафтогазу» назвав ще одним фактором впливу на хід переговорів новий судовий позов проти «Газпрому».

«Третім фактором впливу я вважаю нашу здатність продовжувати новий судовий позов проти  Газпрому, метою якого є компенсація Україні 12 млрд доларів. У разі, якщо новий договір не буде підписаний. Це буде компенсація наших втрат», — резюмував Коболєв. Нагадаємо, що глава НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв допустив припинення російським «Газпромом» транзиту газу через Україну.

Він підкреслив, що РФ на тристоронніх газових переговорах про умови транзиту та імпорту газу після 2019 року буде тягнути час до завершення президентських і парламентських виборів в Україні та, за відсутності нових договорів, може припинити транзит на початку 2020 року.

Читать
Читай ще...
Коментувати

Підписуйся

Loading...

Свіже

Популярне

To Top