Connect with us

Аналітика та новини

Зеленський призначив нового главу Генштабу України

Без рубрики

Зеленський призначив нового главу Генштабу України

У вівторок, 21 травня, президент України Володимир Зеленський призначив новим главою Генерального штабу воєначальника Руслана Хомчака.

Про це повідомляють на офіційному сайті глави держави.

Так, указом президента №301/2019 з крісла начальника Генштабу — Головнокомандувача Збройних Сил України — був звільнений Віктор Муженко.

Згідно з указом №302/2019 новим главою став перший заступник командувача Сухопутних військ України з 2016 року, генерал-лейтенант, командир оперативного командування «Південь», а також учасник війни на Донбасі Руслан Борисович Хомчак.

Руслан Хомчак з 2016 року обіймав посаду начальника штабу Сухопутних сил ЗСУ.

Під час війни на Донбасі він очолював операцію зі взяття Іловайська, яка завершилася чисельними жертвами серед українських військових.

Новому очільнику Генштабу 51 рік, він є випускником Московського загально-військового училища.

За часів незалежності був начальником штабу 24-ї окремої механізованої бригади у місті Яворів на Львівщині, командував 300-м окремим механізованим полком у Чернівцях, очолював 72-у окрему механізовану бригаду у Білій Церкві.

У 2009 році він очолив штаб 8-го армійського корпусу, а 2012 року став командиром 6 армійського корпуса, який з 2013 року називався оперативним командуванням «Південь».

У 2011 році Руслан Хомчак отримав звання генерал-майора, а у 2013 році — звання генерал-лейтенанта.

Під час війни на Донбасі Руслан Хомчак командував одним з секторів сил АТО у Донецькій області та командував операцією зі взяття Іловайська.

Коментувати

Підписуйся

Loading...

Свіже

Популярне

To Top