Connect with us

Аналітика та новини

Закон про українську мову: Радбез ООН жорстко поставив Росію на місце

Без рубрики

Закон про українську мову: Радбез ООН жорстко поставив Росію на місце

Рада безпеки ООН у понеділок, 20 травня, відмовилася розглядати запропонований Росією порядок денний щодо Закону України №5670-д»Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Проти цього виступили представники Франції, Великобританії, США, Німеччини, Бельгії та Польщі. Пряма трансляція засідання велася в мережі.

У результаті голосування за розгляд запропонованого РФ питання виглядало так:

  • 5 – за;
  • 6 – проти;
  • 4 – утрималися.

Зокрема, представник Франції Франсуа Делатр підкреслив, що виступає проти порядку денного, запропонованого РФ саме в день інавгурації новообраного президента України Володимира Зеленського.

Водночас він сказав, що питання російсько-української кризи загалом розглянути важливо, однак труднощі виникнуть із конструктивною дискусією.

«Питання мови має розглядатися відповідно до прийнятих зобов’язань і в контексті також припинення вогню [на Донбасі], виведення важкого озброєння, повернення влади України в цей район, виведення іноземних військ і розпуску незаконних збройних формувань», – сказав дипломат.

У відповідь на це постпред Російської Федерації Василь Небензя зухвало заявив, що українсько-російського конфлікту нібито не існує, а є тільки конфлікт всередині України.

Росіянин закликав Радбез ООН дати оцінку Закону України №5670-д, додавши, що він нібито «прямо порушує дух і букву комплексу заходів із реалізації Мінських домовленостей».

Нагадаємо, 18 травня Росія запропонувала Раді безпеки ООН скликати засідання в зв’язку з прийняттям закону про українську мову.

Коментувати

Підписуйся

Loading...

Свіже

Популярне

To Top