Connect with us

«Війна» за ПриватБанк: суд ухвалив неочікуване рішення щодо позову Коломойського

Політика

«Війна» за ПриватБанк: суд ухвалив неочікуване рішення щодо позову Коломойського

Господарський суд Києва у вівторок, 16 квітня, оголосив перерву до 7 травня 2019 року у справі за позовом екс-акціонерів ПриватБанку Ігоря Коломойського і Triantal Investments Ltd. про визнання недійсною націоналізації фінустанови. Рішення стало несподіваним, оскільки раніше ЗМІ з посиланням на джерела повідомляли, що вже 18 квітня суд визнає незаконною націоналізацію банку.

Як зазначає «Інтерфакс-Україна«, предметом суперечки у суді є договір купівлі-продажу ПриватБанку від 21 грудня 2016 року між Мінфіном і особами, що були на той час його акціонерами.

В ході слухань 9 квітня позивачі заявили клопотання про розширення переліку своїх вимог пункту про повернення їм акцій Приватбанку, і суд задовольнив це клопотання.

Одночасно з тим суд відхилив клопотання Мінфіну, який просив залишити позовну заяву без розгляду. На думку міністерства, в матеріалах справи відсутні будь-які докази наявності права власності Коломойського і Triantal на акції ПриватБанку, підтвердження процесуальної право- та дієздатності Triantal Investments Ltd і повноважень осіб, які діяли від імені позивачів, на підписання позовної заяви.

Зазначимо, що це всього лише суд першої інстанції, і навіть після рішення підуть довгі місяці позовів, аж до Верховного Суду. Однак уже зараз ситуація політизується, а можливе рішення пов’язують із президентською кампанією.

Які будуть наслідки, якщо ПриватБанк повернуть власникам. Головне:

  • процедура повернення «ПриватБанку» практично неможлива;
  • якщо суди всіх інстанцій визнають, що банк націоналізували з порушеннями прав його власників, екс-власники можуть отримати компенсацію;
  • паралельно проти колишніх власників подали до суду з вимогою компенсувати збитки банку і повернути кредити, видані на рефінансування.

Суди щодо «ПриватБанку» тривають по всьому світу: служителі Феміди у Великобританії, Україні і Швейцарії намагаються розібратися, чи були порушення з боку влади і чи винні екс-власники у нібито виведенні коштів.

Коментувати

Підписуйся

Loading...

Свіже

Популярне

To Top