Connect with us

Верховний Суд скасував штрафи АМКУ компаніям Коломойського

Політика

Верховний Суд скасував штрафи АМКУ компаніям Коломойського

Верховний Суд підтвердив рішення судів нижчих інстанцій, які за позовом ПАТ Нафтопереробний комплекс — Галичина визнали протиправним штраф Антімонпольного комітету (АМКУ) ряду компаній за змову на нафтових аукціонах Укрнафти на загальну суму 1,3 млрд грн. Про це повідомляє БізнесЦензор з посиланням на постанову суду від 8 травня.

Про це пише Лига.нет.

Верховний Суд прийшов до висновку, що АМКУ не досліджував об’єктивні чинники, які впливали на поведінку учасників торгів, а також не обґрунтував наявність зв’язків між учасниками аукціонів.

Раніше АМКУ прийняв рішення, яким визнав, що Укртатнафта і НПК Галичина в числі інших «приватівських» компаній в 2015 році спотворювали результати п’яти аукціонів з продажу нафти і газоконденсату Укрнафти і її парнерскіх компаній.

Укртатнафта була сумарно оштрафована на 1 млрд грн, НПК Галичина — на 326,9 млн грн.

Суди першої та апеляційної інстанцій відхилили всі доводи АМКУ і повністю підтримали позицію групи Приват.

Аргументи Комітету, що ресурс на всіх торгах продавався виключно за стартовою ціною, а інші учасники торгів «навіть не намагалися підняти свою карту на збільшення кроку аукціону» суди відхилили твердженням, що «комітет не встановив, яким саме способом учасники торгів могли погоджувати свою поведінку, здійснювати обмін інформацією та координувати дії «, зазначає видання.

Суди також відхилили твердження АМКУ про пов’язаності між собою всіх учасників торгів — Укртатнафти, НПК Галичина, Прікарпатьенефтетрейд, Котлас, Галнафта, Гарант-УТН. Регулятор приводив аргумент, що член правління НПК Галичина одночасно є заступником головного інженера Укртатнафти. Суди його відхилили, оскільки остання «надала належні докази неможливості впливу цієї людини на прийняття компанією будь-яких рішень про участь в нафтових аукціонах».

Нагадаємо, радник Зеленського розповіла, що вирішити спір із Коломойським можна мирним шляхом. Страхова зазначила, що капіталізація ПриватБанку на момент націоналізації складала близько 2 млрд. доларів. В умовах, коли суди признають націоналізацію незаконною, віддати цю суму Коломойському буде правильним рішенням. В такому разі Україна збереже установу в державній власності, а олігарх відкличе позови.

1 Comment

Підписуйся

Loading...

Свіже

Популярне

To Top