Connect with us

Верховна Рада захистила українську мову

Без рубрики

Верховна Рада захистила українську мову

Верховна Рада України прийняла законопроект про функціонування української мови як  державної. Спікер ВР Андрій Парубій підписав закон, який російські пропагандисти називали дискримінаційним відносно російської мови. Про це повідомляє «Діалог.UA».

Народний депутат Микола Княжицький розповів як зміниться після цього життя народних обранців. Зокрема, нардеп розповів, що законом вводиться новий орган – спеціальна комісія. Представники комісії повинні слідкувати за функціонування закону і застосовувати санкції у разі його порушення.

За 9 місяців Кабінет міністрів повинен сформувати комісію і забезпечити початок її роботи.

Тому, до виконання обов’язків не будуть допускатися чиновники, котрі не підтвердили знання української мови. Вивчити мову вони можуть в школі, як роблять це більшість громадян. У разі, якщо в школі українську не вивчали – вони можуть вивчити її самостійно. Після вивчення в обов’язковому порядку повинні здати іспити.

Депутат додав, що іспити необхідні для того, щоб переконатися що депутати розуміють про що говорять на українській.

Княжицький заявив, що у ВР часто зустрічаються випадки, коли нардепи купують довідки про знання української мови. Нова комісія повинна же в знаннях переконатися.

При цьому, депутат додав, що за суржик покарання не передбачені. «Кожна людина може помилятися в спілкуванні. В побуті депутати вільні говорити на будь-якій зручній для них мові», — підсумував Княжицький.

Нагадаємо, що Верховна Рада України не поспішає приймати рішення щодо дати її проведення. Зеленський, у свою чергу, не збавляє тиску і відкрито виступає проти нардепів в ультимативній формі.

 

Читать
Читай ще...
1 Comment

Підписуйся

Loading...

Свіже

Популярне

To Top