Connect with us

Аналітика та новини

Трамп за Путіна? США вирішили «заморозити» військову допомогу Україні — ЗМІ

Світ

Трамп за Путіна? США вирішили «заморозити» військову допомогу Україні — ЗМІ

Президент США Дональд Трамп доручив своїй команді по національній безпеці переглянути програму фінансування системи безпеки в Україні.

Про це пише видання Politico з посиланням на високопоставленого чиновника в Адміністрації Трампа. За його словами, програму, також відому під назвою «Ініціатива сприяння безпеці в Україні», переглянуть для того, щоб переконатися, що гроші використовуються в інтересах Сполучених Штатів.

Йдеться про 250 млн доларів, які США планували виділити Україні в 2019 році для вирішення питань безпеки.

Автор матеріалу зазначає, що таке рішення американський президент прийняв після саміту «Великої сімки», на якому він всіляко «применшував військове вторгнення Москви в Україну» і наполягав на поверненні Росії в G7.

За словами джерела, Трамп хоче гарантій того, що інші країни «платять свою справедливу частку». Міністр оборони Марк Еспер і радник з національної безпеки Джон Болтон входять в число офіційних осіб, які теж хочуть перегляду програми фінансування.

Крім того, пише видання, поки гроші знаходяться на перегляді, вони не можуть бути виплачені, а це значить, виділення коштів Україні припиниться.

«Нам відомо про те, що Офіс з питань управління та бюджету затримує фінансування Ініціативи зі сприяння безпеці України», — заявив представник комітету з асигнувань Палати представників Еван Холландер.

«У нас є серйозні побоювання, що ці важливі засоби можуть бути заморожені, і ми негайно запитуємо адміністрацію, чому вони затримують ці гроші», — додає він.

Відзначається, що військова допомога Сполучених Штатів Україні довгий час вважалася лакмусовим папірцем того, наскільки сильно американський уряд чинить тиск на Москву. Скорочення цієї допомоги може піддати Трампа звинуваченнями в тому, що його політика сприяє Кремлю.

Коментувати

Підписуйся

Loading...

Свіже

Популярне

To Top