Connect with us

Аналітика та новини

Шляхом Януковича: Зеленський призначить на посаду очільника КМДА свою людину

Без рубрики

Шляхом Януковича: Зеленський призначить на посаду очільника КМДА свою людину

Президент України Володимир Зеленський призначить свого голову Київської міської державної адміністрації.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив мер Києва Віталій Кличко після розмови з главою держави, яка відбулась позавчора, 10 липня.

«Говорили спокійно. Президент підтвердив чутки, що ходять давно, про розділення повноважень в управлінні столицею. Голова КМДА — його вертикаль і він збирається туди призначити свою людину. Спасибі, що пообіцяв попередити, що не з преси я дізнаюся, коли саме це станеться», — розповів Кличко.

За його словами, розділення повноважень обраного киянами мера і голови КМДА — це позбавлення столиці місцевого самоврядування.

«Коли мер виконує декоративну функцію, а містом управляє призначена згори людина, яку кияни не обирають і яка, відповідно, перед громадою не має жодних зобов‘язань. Такого немає в жодній європейській столиці, в жодному місті. І, я переконаний, і озвучив це: якщо так потрібно мати в столиці «свого» мера, — нехай відбудуться дострокові вибори і нехай кияни оберуть того, кому довіряють», — підкреслив Кличко.

Нагадаємо, у 2003 році Конституційний Суд вирішив, що КМДА виконує функції виконавчого органу Київради та місцевого органу виконавчої влади і тому її має очолювати лише особа, яка була обрана київським міським головою. У листопаді 2010 року тодішній президент Янукович розділив ці посади, в результаті чого мера Леоніда Черновецького на посаді глави міськадміністрації змінив Олександр Попов, а Партія регіонів отримала реальну владу в місті.

Коментувати

Підписуйся

Loading...

Свіже

Популярне

To Top