Connect with us

Розпуск Ради поставили під сумнів: у чому причина

Без рубрики

Розпуск Ради поставили під сумнів: у чому причина

Рішення президента України Володимира Зеленського про достроковий розпуск Верховної Ради України є «сумнівним і хиткими».

Таку думку OBOZREVATEL висловив член Конституційної комісії Ігор Когут. Він заявив, що мета, з якою була створена коаліція, досягнута.

«Коаліція створюється з єдиною метою: запустити уряд. Звичайно, якщо з моменту початку роботи Верховної Ради протягом 30 днів не створена коаліція, а протягом ще 30 днів не сформований уряд, тоді з’являються підстави для розпуску парламенту. Але це стосується початку роботи парламенту», — підкреслив він.

За його словами, оскільки подібних проблем не було, «всі ці конституційно-правові підстави для розпуску Верховної Ради є досить сумнівними і хиткими».

Когут заявив: «Я не можу сказати, що в цих діях є безсумнівна логіка. Але з точки зору політичного процесу це буде сприйматися дуже симпатично».

За його словами, з великою ймовірністю народні депутати звернуться до Конституційного Суду щодо такого рішення.

«Є дуже багато неоднозначностей, наприклад, з приводу трактування коаліції – ніхто ж не оголосив про припинення її існування. Але чи повинно бути таке оголошення? Якщо так, в якій формі має бути зафіксований цей факт? Коли з коаліції вийшов «Народний Фронт», Парубій оголосив про припинення існування коаліції. Але чи є це фактом? Чи повинен бути якийсь документ з підписами? Наприклад, для того щоб створити коаліцію, потрібні підписи. Всі ці речі по-різному трактуються різними експертами», — констатував він.

Коментувати

Підписуйся

Loading...

Свіже

Популярне

To Top