Connect with us

Аналітика та новини

Росія повертається в ПАРЄ: в Раді Європи дали відмашку Путіну

Без рубрики

Росія повертається в ПАРЄ: в Раді Європи дали відмашку Путіну

Комітет міністрів Ради Європи підтримав позицію, що всі країни-члени, в тому числі Росія, повинні голосувати на виборах нового генсека в червні.

Відповідне рішення ухвалив комітет на рівні глав МЗС країн-членів в п’ятницю, 17 травня, в Гельсінкі, повідомляє «Укрінформ».

«Всі країни-члени повинні мати право брати участь на рівних засадах в комітеті міністрів і Парламентській асамблеї — двох статутних органах Ради Європи», — йдеться в рішенні.

При цьому міністри нагадали, що одним з фундаментальних зобов’язань країн-членів є сплата внесків до бюджету РЄ.

Крім цього глави МЗС заявили, що вони б схвалювали той факт, якщо всі країни-члени зможуть взяти участь в сесії ПАРЄ в червні, відзначаючи важливість виборів генерального секретаря Ради Європи і суддів Європейського суду з прав людини.

У свою чергу, постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба назвав ганебним рішення комітету. У своєму Twitter він зазначив, що Україна і п’ять інших держав проголосували проти цього рішення.

«Це суперечливе за змістом і ганебне по контексту рішення. Консенсусу щодо нього в комітеті міністрів немає. Боротьба триватиме в ПАРЄ на рівні депутатів», — підкреслив Кулеба.

«Деякі ключові столиці Європи ухвалили рішення повернути РФ в ПАРЄ. Все робиться з посмішками, запевненнями у вірності цінностям і благими намірами. За лаштунками – звичайна цинічна дипломатія тих, хто вирішив за всяку ціну виручити свого шкідливого, але давнього партнера — Росію», — додав він.

РФ в червні 2017 року вдалася до фінансового шантажу РЄ після накладення на її делегацію санкцій в ПАРЄ у відповідь на окупацію Криму і агресію проти України. З тих пір Росія не заявляла своїх делегатів на сесії Асамблеї.

Коментувати

Підписуйся

Loading...

Свіже

Популярне

To Top