Connect with us

Аналітика та новини

Референдум щодо статусу російської мови: команда Зеленського зробила гучну заяву

Без рубрики

Референдум щодо статусу російської мови: команда Зеленського зробила гучну заяву

Глава політичної партії «Слуга народу» Дмитро Разумков виступає за збереження української мови як єдиної державної, але допускає проведення референдуму з цього питання.

Про це Разумков повідомив в інтерв’ю інтернет-виданню LB.ua.

Нагадаємо, раніше глава Офісу Президента Андрій Богдан заявив, що дозволив би офіційний статус російської мови Донецькій і Луганській областям, якби ці території були підконтрольні Україні. Він пропонує винести дане питання на референдум.

«Позиція партії збігається з позицією Зеленського: Єдиною державною мовою в нашій країні є українська мова. Якщо ми говоримо про референдуми, то потрібно прийняти пакет законів в народовладдя — розширення норм прямої демократії. З приводу мови — це окрема історія, її треба буде обговорювати» — сказав Разумков.

Він зазначив, що потрібно ще обговорити, чи можна російську мову виносити на референдуми і в якому форматі можна обговорювати.

«Якщо ж ми з вами говоримо про мови, то частково позиція Богдана корелюється з пунктами Мінськ домовленостей. Якщо ми говоримо про Конституцію, то там теж записано в свободі всіх мов, в тому числі і російського», — пояснив глава партії.

Разумков також виступив проти обговорення питання мови перед виборами, так як це розколює суспільство.

«Я вам сказав свою позицію — Єдиною державною мовою є українська. Будь-який інший позиції немає. Неможливо провести референдум з приводу мови, коли у нас немає навіть законодавчої бази. Я вважаю, що мовні питання в рамках виборчої кампанії взагалі піднімати не варто, оскільки вони завжди розколюють суспільство «, — підкреслив політик.

Коментувати

Підписуйся

Loading...

Свіже

Популярне

To Top