Connect with us

Аналітика та новини

«Приведе до банкрутства»: Чим небезпечна денаціоналізація ПриватБанку?

Без рубрики

«Приведе до банкрутства»: Чим небезпечна денаціоналізація ПриватБанку?

Заступник глави НБУ Катерина Рожкова розповіла про ризики, які принесе денаціоналізація ПриватБанку. Про це розповідається у статті «Діалог.UA».

За словами Рожкової, повернути ПриватБанк попереднім власникам неможливо. Експерт зазначила, навіть, якщо суд прийме рішення про скасування націоналізації – держава проведе її повторно.

Основні ризики пов’язані із тим, що в порятунок установи було виділено 155 млрд. гривень. Відповідно, коли націоналізація скасується, ПриватБанк автоматично стане неплатоспроможним.

Це також негативно вплине на відносини із МВФ. Україна перестане отримувати кредити, оскільки не буде скасована основна вимога. В останньому випадку буде проведена або повторна націоналізація, або ліквідація банку.

Ліквідація установи, в яку держава вклала колосальні кошти приведе до фінансового колапсу.

Представник команди Зеленського Вікторія Страхова поділилась своїм планом вирішення проблеми ПриватБанку.

Радник Зеленського розповіла, що вирішити спір із Коломойським можна мирним шляхом. Страхова зазначила, що капіталізація ПриватБанку на момент націоналізації складала близько 2 млрд. доларів. В умовах, коли суди признають націоналізацію незаконною, віддати цю суму Коломойському буде правильним рішенням. В такому разі Україна збереже установу в державній власності, а олігарх відкличе позови.

Ці кредити, за словами радниці, не всі обслуговуються. В більшій мірі 60 млрд гривень – це проблемна заборгованість. В такому випадку, пропонує Страхова, держава повинна заплатити Коломойському. Держава погасить йому борг, у розмірі 2 млрд доларів (близько 50 млрд  гривень) за рахунок 60 мільярдного боргу. Тоді Коломойський буде винний Україні незначну суму і всі будуть задоволені.

 

Читать
Читай ще...
Коментувати

Підписуйся

Loading...

Свіже

Популярне

To Top