Connect with us

«Принижує гідність українців»: в Україні заборонили «Сватів» Зеленського, канал «1 + 1» проти

Різне

«Принижує гідність українців»: в Україні заборонили «Сватів» Зеленського, канал «1 + 1» проти

Експертна комісія при Державному агентстві України з питань кіно проголосувала за відмову у видачі каналу 1 + 1 повторного прокатного посвідчення на другий сезон скандального серіалу «Свати» виробництва студії «Квартал 95» (ТОВ «Кварталкіно»).

За відмову проголосували 15 членів комісії, один член — за дозвіл, двоє заявили заздалегідь про конфлікт інтересів. Представникам 1 + 1 надали заповнені експертні карти з рішенням і аргументацією, пише Детектор медіа. Прес-служба каналу вже прокоментувала ситуацію на офіційному сайті.

Компанія «1 + 1 media» подала заяву на відновлення прокатного посвідчення на другий сезон серіалу «Свати» 28 травня 2019 року, 12 червня Держкіно оприлюднило рішення.

Член експертної комісії Марія Гурська сказала, що в серіалі державні установи підписані російською мовою, а деякі вивіски — українською, через що створюється враження, що Україна інтегрована в російський простір.

Також, за її словами, серіал «Свати» розвиває в українцях комплекс неповноцінності, принижує їх гідність.

«Сім’я героїв з українським прізвищем виглядає менш освіченої,« селюком », на відміну від сім’ї з російським прізвищем. Однак в разі перемонтування другого сезону і зміни прізвища героїв серіалу експертна комісія могла б погодитися на видачу прокатного посвідчення », — пояснила Гурська.

Член комісії Сергій Оснач також додав, що представників «1 + 1 media» повинно хвилювати, як сприймуть сім’ї учасників АТО і постраждалих у війні серіал, головну з ролей в якому виконує «путінець» Федір Добронравов.

«Ми не маємо права приймати інше рішення і будемо змушені не продовжувати прокатне посвідчення другого сезону серіалу« Свати », — уклала комісія.

Група «1 + 1 media», в свою чергу, відповіла, що обурена таким рішенням і вважає його необгрунтованим, нелогічним і політично мотивованим.

«Канал 1 + 1 завжди був патріотичним і поважав інтереси глядачів. Ми плануємо оскаржити відповідне рішення Держкіно в суді. Глава Державного агентства України з питань кіно та експертна комісія використовують дану ситуацію як платформу для входження в парламентську кампанію, щоб продемонструвати таким чином нібито боротьбу за національну ідею. Нам незрозуміло, чому об’єктом публічних нападок став український продукт. Таким чином його намагаються використовувати в якості політичного інструменту для передвиборної маніпуляції », — прокоментували представники каналу

Коментувати

Підписуйся

Loading...

Свіже

Популярне

To Top