Connect with us

Піонтковський розкрив план реваншу Росії через Зеленського

Блоги

Піонтковський розкрив план реваншу Росії через Зеленського

Незважаючи на те, що Володимир Зеленський став президентом України при максимальній підтримці виборців, він все одно не є самостійною політичною фігурою і може бути використаний для реваншу проросійських сил.

Таку думку озвучив російський політолог Андрій Піонтковський в статті для «Радіо Свобода». На підтвердження своїх слів він навів низку аргументів, які підтверджують, що Зеленський – це лише грамотно спланована кимось стратегія.

«Він за колом своїх життєвих інтересів ніколи не був political animal. Коли країну трусили драматичні події, беззбройні люди йшли під кулі, захищаючи своє бачення майбутнього України, він жодного разу не висловив свого ставлення до подій, крім хіба свого не надто вдалого жарту про ебонітові кийки. Страшно далекий був цей успішний гуморист-комерсант від свого народу. Йому самому і в голову не могло б спасти про політичну, тим паче президентську кар’єру. Ця багатообіцяюча у всіх сенсах думка прийшла в голову комусь іншому – тому, хто володіє серйозними ресурсами колективного політтехнолога, якого далі я буду позначати терміном «Зеленський», – пише Піонтковський.

Він підкреслює, що цей умовний «Зеленський» технологічно блискуче провів виборчу кампанію. Так, йому вдалося майстерно використати дві відкриті рани українського суспільства. По-перше, відсутність за минулі п’ять років реальної боротьби з корупцією, глибоких економічних реформ, спрямованих на демонтаж олігархічного «капіталізму». А по-друге, війна з Росією, яка триває вже шостий рік.

Піонтковський пояснює, що втома від такого довгого протистояння невідворотна в будь-якій війні і в будь-якій країні. Тому слова «Зеленського» про мир теж були правдою і теж відповідали очікуванням звичайних громадян.

«Але політтехнолог «Зеленський» не зупинився на цьому. Він проголосив себе «партією миру» і затаврував свого суперника як лідера «партії війни». Сам термін «партія війни» був зрадницькою стосовно України брехнею «Зеленського», свідомою підміною понять, нейролінгвістичним маніпулюванням свідомістю виборців і величезним подарунком кремлівській пропаганді. В Україні не може бути «партії війни» за визначенням. Партія війни – це військово-політичне керівництво Росії. Україна – жертва агресії військової наддержави, яка захопила в неї частину території і не приховує своєї мети знищити по-братськи Україну як незалежну державу», – переконаний росіянин.

Він додав, що Україна не здатна військовим шляхом повернути захоплені ворогом території, але все ж вона змогла, підвищуючи боєздатність своєї армії, спираючись на політичну підтримку друзів і союзників, зупинити подальшу агресію Росії.

І тепер в країні, яка страждає від вторгнення окупантів, є тільки дві партії: Партія опору агресії і Партія капітуляції, підкреслює Піонтковський.

Однак прихильники другого табору не враховують, що за попередньої влади Україні все-таки вдалося гідно впоратися з військово-політичним викликом, кинутим самому існуванню української держави. Адже путінський план «Новоросії» був зірваний консолідацією українського суспільства, створенням майже з нуля української армії, самовідданістю десятків тисяч добровольців. Все це тільки зміцнив високий рівень міжнародної підтримки країни.

Після того, як перша фаза операції «Зеленський» була успішно реалізована, роз’яснює він, її ініціатор перейшов до нового етапу – спроби здобути більшість у Верховній Раді.

«Правильні пацани захоплено хрюкають на ток-шоу про те заповітне, що їх дійсно хвилює, – про продаж свого контенту на російському ринку. А два інших виборця «Зеленського», Бойко і Медведчук (а за кого ж ще вони голосували у другому турі?), вже жваво доповідають Путіну про склад і політику нового українського уряду», – розповідає він про логіку дій тих, хто стоїть за Зеленським.

Щоб уникнути цього, каже росіянин, партія опору проросійському реваншу зобов’язана в ході поточної виборчої кампанії перехопити політичну ініціативу у партії капітуляції, у якій два ешелони.

«Перший – це відверті вороги української державності на чолі з Медведчуком. У них, на жаль, є своя база прихильників. Але це явна меншість (до 10%). Переконаних патріотів в Україні набагато більше. Другий ешелон потенційних капітулянтів значно небезпечніший», – попереджає Піонтковський.

Головна загроза, на його думку, полягає в тому, що «Зеленський» технологічно майстерно приведе у владу реваншистів голосами тих патріотів, які дозволили двічі використати і які знову проголосують за улюбленого ними актора Зеленського і його романтичного персонажа Голобородька. Так в Раді може опинитися більшість, яка відображає погляди капітулянтської меншості.

Коментувати

Підписуйся

Loading...

Свіже

Популярне

To Top