Connect with us

Нестор Шуфрич після мовного скандалу з ОПЗЖ у ВР заявив, що буде “принципово” говорити в Раді, як йому зручно

Політика

Нестор Шуфрич після мовного скандалу з ОПЗЖ у ВР заявив, що буде “принципово” говорити в Раді, як йому зручно

Народні депутати від “Опозиційної платформи – За життя” мають намір виступати у Верховній Раді тією мовою, якою їм зручно.

Про це заявив на брифінгу новообраний народний депутат від “ОПЗЖ” Нестор Шуфрич, відповідаючи на запитання УНІАН, чому він порушує Регламент ВР, спілкуючись з журналістами російською мовою.

“Русский язык не является иностранным в нашей стране. Это язык, который выписан в 10 статье Конституции. Верховной Радой гарантируется право использовать любой язык, если об этом заранее уведомлен секретариат для обеспечения перевода. Народный депутат имеет право говорить на том языке, на котором ему удобно. А вопрос доведения этой информации другим депутатам на государственном языке должен быть обеспечен техническими службами секретариата Верховной Рады”, – сказав Шуфрич російською мовою.

За його словами, говорити російською – це принципова позиція як його самого, так і депутатів від “ОПЗЖ”. “Это и принципиальная, и моя собственная инициатива, это своего рода наш протест в отношении того, что сегодня происходит в сфере использования русского, венгерского, румынского и других языков, возможность использования которых с принятием закона о украинском языке как государственном и закона об образовании существенно ограничена”, – продолжив Шуфрич російською мовою.

Після цього Шуфрич сказав щось угорською мовою і додав, що в парламенті його майбутня фракція виступатиме тою мовою, якою захоче. “Наша фракция в зале будет выступать на том языке, на котором удобно говорить народным депутатам”, – наголосив він.

Нагадаємо, сьогодні, 14 серпня, на засіданні Підготовчої депутатської групи новообраний народний депутат від “ОПЗЖ” Вадим Рабінович взяв слово і почав говорити російською мовою. На це відреагувала новообраний народний депутат від “Європейської солідарності” Ірина Геращенко.

Коментувати

Підписуйся

Loading...

Свіже

Популярне

To Top