Connect with us

«Не дали дозвіл на вогонь по ворожої артилерії»: волонтер розкрив деталі трагедії в ООС

Війна

«Не дали дозвіл на вогонь по ворожої артилерії»: волонтер розкрив деталі трагедії в ООС

Вночі, з ствольної артилерії противника з забудови, були обстріляні наші позиції. Пряме влучення в бліндаж. Два загиблих, 10 поранених і важко контужених. Так, я знаю, що ООС подало 7. Але ще трьох з контузіями відвезли в госпіталь.

Цю арту змалювали і на підході і на позиціях, де вони розгорталися. Дозвіл на вогонь не дали. Три рази спостерігали переміщення цих знарядь в зоні ураження. Знали що вони рано чи пізно по нам відпрацюють. Три рази цю батарею могли рознести на шматки. Вони явно порушували мінські по зоні відведення.

Але з самого верху заборона на відкриття вогню. Категоричну заборону на рівні Києва. З погрозами всіх кар небесних.

Багато хто не знає, що від ствольної артилерії великого калібру, в переважній більшості випадків, захисту немає. 152 мм розносить бліндажі в три і більше накату, як будиночок із сірників. На «Зеніті», під Донецьком, підземна станція РЛС все в бетоні. Витримала кілька прямих влучень, але тріснула стіна в бункері. Ще кілька влучень і наслідки могли бути найсумнішими. Коли працює ствольна артилерія противника, люди просто сидять в бліндажах і моляться щоб не було прямого попадання. Пряме влучення — це гарантовані загиблі, поранені і важко контужений. Моляться і чекають, коли, у відповідь, почне працювати на придушення наша артилерія. Іншого не буває. Ще можна почати працювати по артилерії противника, коли вона переміщається на позиції. Але з Києва заборонили це робити.

От і все. Ось так це і працює. Війна — це коли люди стріляють і вбивають. Якщо не стріляємо ми, вбивають нас. Але нинішній владі плювати. Там ніхто не служив, не воював, чи не ховав близьких. Для них війна — це щось віртуально. Для нас немає. Крім артилерії активізувалися снайпера противника. Мабуть їм вже розповіли, знають, що їм тепер можна все. Відстріл кріп як у тирі.

Поки армія воює — ми з нею.

Роман Доник

Коментувати

Підписуйся

Loading...

Свіже

Популярне

To Top