Connect with us

Інавгурація Зеленського: в МЗС розкрили список іноземних гостей

Без рубрики

Інавгурація Зеленського: в МЗС розкрили список іноземних гостей

На церемонію інавгурації новообраного президента України Володимира Зеленського приїдуть президенти п’яти країн.

Це – глава Латвії Раймондс Вейоніс, Литви (Даля Грібаускайте), Естонії(Керсті Кальюлайд), Грузії (Саломе Зурабішвілі) і Угорщини (Янош Адер). Про це в Twitter повідомила речник МЗС України Катерина Зеленко.

Також привітати Зеленського приїде віце-президент Туреччини Фуат Октаєм, прем’єр-міністр Молдови Павло Філіп, глава парламенту Азербайджану Октай Осадов і віце-прем’єри Білорусі, Румунії, Словаччини та Болгарії.

США представлятиме міністр енергетики Рік Перрі, від Канади прилетить міністр оборони Хардж Сінгх Саджан, Франції – міністр з питань Європи. Від Польщі прибуде глава МЗС Гжегож Схетина. Крім них, очікується приїзд ще 40 високопоставлених іноземних гостей.
Верховна Рада України на пленарному засіданні призначила 20 травня датою інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського.
Радник Зеленського з політичних питань Дмитро Разумков прокоментував таке рішення Ради. Він сказав, що нардепи вирішили «насолити українського народу» і створити проблеми для зарубіжних гостей, призначивши на 20 травня інавгурацію.
Пізніше і сам новообраний президент України відреагував на рішення Ради. «Парламент нарешті визначив дату інавгурації. Депутатам на роздуми знадобився майже місяць», – зазначив Зеленський.
Президента вперше в історії України будуть інавгурували одночасно дві жінки. Так, до присяги Володимира Зеленського поведуть керівник Конституційного суду Наталія Шаптала і глава Центрвиборчкому Тетяна Сліпачук.
Коментувати

Підписуйся

Loading...

Свіже

Популярне

To Top