Connect with us

Естонія звинуватила Росію в окупації естонських територій

Світ

Естонія звинуватила Росію в окупації естонських територій

Згідно мирного договору 1920 року, Естонія претендує на землі Псковської і Ленінградської областей. Загальна площа окупованих територій становить близько 5% від всієї території країни. Про це повідомляє «Діалог.UA» із посиланням на «Російську Газету».

В МЗС Росії мають свою думку на рахунок окупації. Представник МЗС РФ Марія Захарова прокоментувала заяви своїх естонських колег.

Захарова не стала навіть обговорювати і розвивати тему окупації і повернення територій. Натомість, претензії, виражені естонським депутатом Мартою Хельме, віднесла до розряду провокативних. Представник РФ заявила, що тема повернення територій Естонії назавжди закрита.

Зі слів Захарової, Естонія укладала договір із СРСР. Радянська Росія, вважає дипломат, не те саме, що Російська Федерація. РФ – це правонаступниця СРСР,  тому договір 20-х років визнавати не повинна.

Відповідна угода, на думку Захарової, втратила чинність і перетворилась на історію.

Відзначимо, що Марія Захарова відома світові своїми скандальними висловами. Зокрема, під час візиту в Фінляндію, вона написала, що в країні прохолодно. Захід, на якому вона побувала, був оформлений тематично і стилістично під зиму. Захарова назвала цю композицію «Заморожений мир», додавши, що в Росії є чим розтопити цей лід.

Користувачі Мережі почали активно обговорювати слова Захарової. Один із користувачів написав, що Росія може топити лід тільки пожаром війни.

Нагадаємо, що Державний секретар США Майк Помпео провів зустріч із главою МЗС Росії Сергієм Лавровим.

Одним із основних питань, які розглядались на зустрічі було і українське питання. Помпео продемонстрував російському колезі, що США залишаються вірними своїм принципам. Сполучені штати не признають анексію Криму, захоплення українських моряків і підтримку бойовиків на Сході.

В ході зустрічі, Помпео наголосив, що США горові співпрацювати з РФ по ключових питаннях.  Помпео прямо заявив, що США не послаблять санкційний тиск, Україна не відновить контроль над Кримом.

Читать
Читай ще...
Коментувати

Підписуйся

Loading...

Свіже

Популярне

To Top