Connect with us

Аналітика та новини

Експерт: «Українські заробітчани можуть врятувати економіку»

Без рубрики

Експерт: «Українські заробітчани можуть врятувати економіку»

Економіст Олексій Кущ висловив припущення, що українські заробітчани могли б виробляти 60 млрд. доларів ВВП. Про це повідомляє «24 канал» із посиланням на «112 Україна».

Експерт заявив, що багатомільярдний прибуток можливий лише за умови офіційного працевлаштування в Україні. Кущ додав, що наразі Україна має 3 млн. постійних і 5-6 млн. маятникових мігрантів.  Якби ці ресурси можна було задіяти в Україні, то ВВП вдалося збільшити на 50%.

На сьогоднішній момент, Україна отримує лише 0,5% і вирівнювання платіжного балансу. Кущ зазначив, що перед нами є своєрідні ваги. З одного боку 8 млрд. доларів і 0,5% ВВП. З іншого —  60 млрд. доларів і 50% росту ВВП.

Прихильники теорії позитивного впливу міграції заявляють що Україна отримує вигоду із валютних надходжень. Олексій Кущ заявляє, що вигода від валютних трансферів надто міфологізована. За офіційними даними Світового банку, сума трансферів в Україну склала 14 млрд. доларів. За даними НБУ – 11 млрд. Різниця, пояснює Кущ, йде на витрати по проживанню в країні, де заробітчани працюють. При цьому, вони сплачують податки, чим приносять сотні мільярдів доларів доходу тим країнам.

Експерт додав, що 3 млрд. доларів із 11-ти йде на схемні транзакції, тіньові операції і корупцію. Із тих 8 млрд., які залишились, частина йде на оплату роботи українських спеціалістів на аутсорсі. Таких спеціалістів, за даними Куща – 150 – 200 тис. Надходження від заробітчан, які перебувають за кордоном більше одного року складають менше 1 млрд. доларів.

Згідно статистичних даних, за кордоном перебуває 3,2 млн. постійних заробітчан. Щорічний потік (враховуючи маятникову міграцію) складає 9 млн. людей. Основна причина міграції – це низька зарплата в Україні. На початок 2019 року мінімальна зарплата складала 150 доларів (4170 грн.). В сусідній Польщі мінімальна зарплата становить 550 євро.

Нагадаємо, Європейський Союз призупинить видачу фінансової допомоги Україні.

За даними ЄС, більша частина виділених грошей взагалі не використовується. Наразі є інформація що Україна не використала близько 8 млрд. євро.

 

 

 

Читать
Читай ще...
Коментувати

Підписуйся

Loading...

Свіже

Популярне

To Top