Connect with us

«Домовимось по-дружньому»: у Зеленського розповіли, як повернути Коломойському $2 млрд

Політика

«Домовимось по-дружньому»: у Зеленського розповіли, як повернути Коломойському $2 млрд

Представник команди Зеленського Вікторія Страхова поділилась своїм планом вирішення проблеми ПриватБанку. Про це пише «finance.liga.net» із посиланням на інтерв’ю Страхової «bihus.info».

Радник Зеленського розповіла, що вирішити спір із Коломойським можна мирним шляхом. Страхова зазначила, що капіталізація ПриватБанку на момент націоналізації складала близько 2 млрд. доларів. В умовах, коли суди признають націоналізацію незаконною, віддати цю суму Коломойському буде правильним рішенням. В такому разі Україна збереже установу в державній власності, а олігарх відкличе позови.

Страхова додала, що сума в 2 млрд. доларів цілком обґрунтована. За її словами це  сума капіталу банку і обов’язків перед пов’язаними особами.

Відзначимо, що Вікторія Страхова – колишній працівник ПриватБанку. Після націоналізації. За  її словами Коломойський визнав що надавав кредити своїм підставним компаніям. Загальна сума боргу склала 60 млрд. гривень.

Ці кредити, за словами радниці, не всі обслуговуються. В більшій мірі 60 млрд гривень – це проблемна заборгованість. В такому випадку, пропонує Страхова, держава повинна заплатити Коломойському. Держава погасить йому борг, у розмірі 2 млрд доларів (близько 50 млрд  гривень) за рахунок 60 мільярдного боргу. Тоді Коломойський буде винний Україні незначну суму і всі будуть задоволені.

Відмітимо, що Вікторія Страхова – колишня співробітниця ПриватБанку. Після націоналізації фінустанови працювала корпоративним секретарем державного банку.

Нагадаємо, що шостий апеляційний адміністративний суд Києва залишив в силі рішення суду першої інстаціі, який визнав незаконною інспекційну перевірку НБУ в ПриватБанку, на підставі якої було отримано висновок про дірку в капіталі банку.

Перевірка проводилася в жовтні 2016 року, її результати стали однією з підстав для націоналізації банку. У 2018 році Окружний адміністративний суд Києва скасував саме розпорядження НБУ про початок інспекції.

 

 

Читать
Читай ще...
4 комментария

Підписуйся

Loading...

Свіже

Популярне

To Top